Informacje i cennik

Informacje dla klientów Salonu Coco

– Wizyty w Salonie umawiamy osobiście lub telefonicznie.

– Prosimy o odwoływanie wizyt, na które nie możecie przyjść najpóźniej jeden dzień przed wyznaczonym terminem. Nieodwołanie wizyty skutkować będzie doliczeniem połowy wartości usługi przy wizycie kolejnej.
– Dzień przed wizytą dzwonimy lub piszemy sms z prośbą o jej potwierdzenie lub rezygnację. Zastrzegamy sobie prawo do nieprzyjęcia klienta, który nie potwierdził wizyty.

– Klienci, którzy kilkakrotnie nie stawili się na wizytę nie będą umawiani.

– Strzyżemy jedynie pieski wykąpane u nas w Salonie. Kąpanie jest integralną częścią usługi groomerskiej, pozwala na bezbolesne usunięcie kołtunów i przygotowanie włosa profesjonalnymi kosmetykami.

Z kąpania – w porozumieniu z właścicielem – rezygnujemy jedynie z powodów zdrowotnych lub u psów wyjątkowo lękliwych.

– Prosimy o informacje na temat chorób waszych pupili. Alergie, nadwrażliwości, choroby serca lub kręgosłupa wymuszają zastosowanie innych kosmetyków, rezygnację z kąpieli lub konieczność ustabilizowania zwierzęcia podczas pracy.

– Prosimy o informacje dotyczące agresywnych zachowań pupili i ich aktualne świadectwa szczepień. Pogryzienia są zawsze zgłaszane do odpowiednich służb, a brak szczepień naraża pogryzionego na serię bolesnych zastrzyków, psa na kwarantannę i odosobnienie, a właściciela na mandat.

– Zastrzegamy sobie prawo do odmowy rozczesywania psów mocno skołtunionych lub sfilcowanych, a dopłata za tzw. metamorfozy u psów skrajnie zaniedbanych będzie wynosiła 30-50zł

– Praca z psami problemowymi to wyzwanie dla behawiorysty a nie groomera. Z psami skrajnie lękliwymi, z objawami agresji pracujemy jedynie w obecności specjalisty. Wiąże się to z dodatkową opłatą wg cennika behawiorysty.

 

Niepożądane reakcje czworonogów po wizycie

– Alergie skórne na zastosowane kosmetyki objawiają się drapaniem i niepokojem zwierzęcia. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenie nam tej informacji. Możemy wtedy wpisać do karty klienta ewentualne kosmetyki, na które źle zareagował.

– Nadmierne wylizywanie okolic intymnych. Przyczyną może być zbyt krótkie wygolenie włosa w tych rejonach – czasem w wyniku błędu a często z powodu kołtunów, których w tych miejscach nie rozczesujemy. Wylizywanie może być też wynikiem nadwrażliwości na szampon lub drastyczną zmianą fryzury psa – kolokwialnie rzecz ujmując – „psu wieje w tyłek” co jest dla niego uczuciem dziwnym i nieznanym. Wylizywane okolice należy posmarować maścią Alantan, Bepanthen lub pudrem dziecięcym. W miarę możliwości nie pozwalać psu na wylizywanie.

– Strupy na brzegu ucha. Powstają po krótkim zgoleniu włosów na powierzchni złożonych, tzw. klapniętych uszu. Ucho jest wtedy lekkie i odsłonięte, pies na tę nagłą zmianę reaguje trzepaniem głową, a na brzegach pozbawionych ochrony uszu pojawiają się wybroczyny. Problem zazwyczaj występuje po zgoleniu uszu sfilcowanych, których czesania się nie podjęliśmy ze względu na dobro psa.

– Aby uniknąć niewłaściwych reakcji emocjonalnych psa takich jak lękliwość, wycofanie – prosimy właścicieli szczególnie szczeniąt o pozostanie z nimi w Salonie podczas pierwszej wizyty.

Cennik 2020

Strzyżenie z kąpaniem

Yorki – w zależności od wielkości i rodzaju włosa 85-95 zł

Maltańczyk, Pomeranian, Pudel Toy, JRT i Parson 90zł

Shih Tzu – w zależności od wielkości i rodzaju włosa 95-100zł

Lhasa Apso, Hawańczyki inne kudłacze 100zł

Sznaucer, Terrier Walijski, West Highland Terrier 90-100zł
Bichon, Pudel średni 100-110zł
Spaniel Angielski 100-130zł

Strzyżenia bez kąpania to usługa wyceniana indywidualnie.

Trymowanie

Jack Russel, Parson Russel Terrier, Jamnik 80 -100zł

West , Walijczyk, Sznaucer 100-120zł

Nie trymujemy ras średnich, dużych i olbrzymich.

Duże rasy

Pielęgnacja dużych psów rozliczana jest wg stawki godzinowej – 100zł/h, lecz nie mniej niż 50zł za rozpoczętą usługę.

Orientacyjny cennik wg ras to:

Owczarek niemiecki krótkowłosy, Labrador – 100-120zł

Owczarki niemieckie długowłose, Berneńczyki, Golden Retrievery – 150-180zł

Koty

Strzyżenie lub wyczesanie 70zł

Strzyżenie lub wyczesanie z kąpaniem 90-110 zł

Pielęgnacje kotów wykonujemy w obecności i przy pomocy właściciela.

Nie pracujemy z kotami agresywnymi.

W cenę wszystkich wymienionych usług wliczone jest obcinanie pazurków, oczyszczenie okolic oczu i w miarę możliwości i konieczności czyszczenie uszu.

Włosy z kanałów słuchowych usuwamy na prośbę właściciela.

Na żądanie oczyszczamy też gruczoły okołoodbytowe psom ras małych.