Informacje i cennik

Informacje dla klientów Salonu Coco

- Wizyty w Salonie umawiamy osobiście lub telefonicznie.

- Prosimy o odwoływanie wizyt na które nie możecie przyjść najpóźniej dzień przed wyznaczonym terminem. Nieodwołanie wizyty skutkować będzie utratą gratisowej usługi jeśli pies bierze udział w promocji „Szóste kąpanie gratis”

- Dzień przed wizytą dzwonimy lub piszemy sms z prośbą o jej potwierdzenie. Zastrzegamy sobie prawo do nieprzyjęcia klienta, który nie potwierdził wizyty.

- Klienci, którzy kilkakrotnie nie stawili się na wizytę nie będą umawiani.

- Strzyżemy jedynie pieski wykąpane – u nas w Salonie, lub przez klienta – NAJPÓŹNIEJ JEDEN DZIEŃ przed umówioną wizytą.

- Prosimy o informacje na temat chorób waszych pupili. Alergie, nadwrażliwości, choroby serca lub kręgosłupa wymuszają zastosowanie innych kosmetyków, rezygnację z kąpieli lub konieczność ustabilizowania zwierzęcia podczas pracy.

- Prosimy o informacje dotyczące agresywnych zachowań pupili i ich aktualne świadectwa szczepień. Pogryzienia są zawsze zgłaszane do odpowiednich służb, a brak szczepień naraża pogryzionego na serię bolesnych zastrzyków, psa na kwarantannę i odosobnienie, a właściciela na mandat.

Niepożądane reakcje czworonogów po wizycie

- Alergie skórne na zastosowane kosmetyki objawiają się drapaniem i niepokojem zwierzęcia. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenie nam tej informacji. Możemy wtedy wpisać do karty klienta ewentualne kosmetyki, na które źle zareagował.

- Nadmierne wylizywanie okolic intymnych. Przyczyną może być zbyt krótkie wygolenie włosa w tych rejonach – czasem w wyniku błędu a często z powodu kołtunów, których w tych miejscach nie rozczesujemy. Wylizywanie może być też wynikiem nadwrażliwości na szampon lub drastyczną zmianą fryzury psa – kolokwialnie rzecz ujmując – „psu wieje w tyłek” co jest dla niego uczuciem dziwnym i nieznanym. Wylizywane okolice należy posmarować maścią Alantan, Bepanthen lub pudrem dziecięcym. W miarę możliwości nie pozwalać psu na wylizywanie.

- Aby uniknąć niewłaściwych reakcji emocjonalnych psa – lękliwość, wycofanie, prosimy właścicieli szczególnie szczeniąt o pozostanie z nimi w Salonie podczas pierwszej wizyty.

Koty:

- Z kotami pracujemy jedynie w obecności właścicieli.

- Nie przyjmujemy kotów agresywnych.

- W związku z możliwością pogryzień koty przynoszone do Salonu muszą mieć aktualne szczepienia przeciw wściekliźnie.

 Strzyżenia z kąpaniem:

Skracanie włosa przy użyciu maszynki lub nożyczek, zawsze według wskazań i upodobań właściciela. Technika nożyczkowa pozwala na skrócenie włosa na dowolną długość

Yorkshire Terrier 70zł

Maltańczyk 75zł

Szpic pomorski 75zł

Shih Tzu 80-90zł

Sznaucer miniatura 80zł

Terrier walijski 80zł

West 80zł

Pudel 90zł

Sznaucer średni 90zł

Airdale Terrier 120zł

Golden Retriever 120zł

Terrier rosyjski 150zł

Kąpanie jest integralną częścią usługi groomerskiej. Pozwala na bezbolesne usunięcie kołtunów, przygotowanie włosa profesjonalnymi kosmetykami. Podnosi znacząco jakość wykonanej usługi.

Z kąpania – w porozumieniu z właścicielem – rezygnujemy jedynie z powodów zdrowotnych lub u psów wyjątkowo lękliwych. Strzyżenie bez kąpania to usługa wyceniana indywidualnie.

Kołtuny, których rozczesywanie znacząco przedłuża czas wizyty powodują wzrost ceny usługi  – 40zł/h.

Zastrzegamy sobie prawo do odmowy rozczesywania szaty sfilcowanej ze względu na dobro psów. Po uzgodnieniu w właścicielem kołtuny zostaną wygolone.

Trymowanie

Technika ta polega na usunięciu większości podszerstka i dłuższej sierści poprzez jej wyskubanie.
Zabieg przeprowadzony właściwe jest bezbolesny!!! Trymowana sierść odrasta twardsza, ma intensywniejszy kolor, nie kołtuni się i mniej brudzi. Nie zalecamy kąpania psów po trymowaniu z powodu możliwości zapalenia skóry. Aby umożliwić nam jak najlepsze wykonanie usługi prosimy o wykąpanie dzień przed wizytą wszystkich strzyżonych części psa. Sznaucer – broda, łapy i podwozie, West – głowa, podwozie z falbaną i łapy.

Parson, Jack russel 70 – 80zł

Sznaucer miniatura 90 – 100zł

West 90 – 100zł

Terrier walijski 90 – 100zł

Sznaucer średni 100zł- 120zł.

Nie trymujemy psów ras dużych i olbrzymich, bo mamy za słabe rączki :)

Spaniele

Spaniele i setery wyceniamy indywidualnie po obejrzeniu psa i rozmowie z właścicielem.

Cennik poglądowy :

Strzyżenie bez kąpania  od 50 zł

Strzyżenie z kąpaniem 70zł –  100zł

Grooming spaniela i trymowanie, kąpiel, strzyżenie 100zł-120zł

Koty i inne stwory

Strzyżenie maszynką – 60zł

Strzyżenie, rozczesywanie z kąpaniem 90zł  –  100zł

Czesanie, rozczesywanie kołtunów 50zł/h

Adaptacyjne kąpiele kociąt do 4 miesiąca życia kosztują jedynie 20zł

Świnki morskie i króliki 30zł

Oczy, uszka, łapki…

Standardowo w cenę każdej usługi wliczone są: higiena okolic oczu, wygolenie spodów łap i obcinanie pazurów. Nie jesteśmy zwolennikami grzebania psom w uszach. Niewielkie ilości wydzielin i zabrudzenia czyszczone są płynem, który je rozpuszcza. Na prośbę właściciela usuwamy z kanałów słuchowych zbędne włosy. Warunkiem jest zdrowe ucho i brak protestów ze strony czworonożnego klienta.

Zabiegi pielęgnacyjne

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi pielęgnacyjne naszych długo i krótkowłosych klientów. Usługa ta polega na rozczesaniu splątanego włosa, kąpieli z użyciem szamponów i odżywek odpowiednio dobranych do rodzaju szaty, kosmetyce uszu, oczu i łapek. Cena usługi kąpania psa utrzymywanego w długim włosie jest taka sama jak cena strzyżenia z kąpaniem tej samej rasy. Cena pielęgnacji pieska już ostrzyżonego to około 60% tej ceny. Z przyjemnością pracujemy też z rasami krótkowłosymi.

Mops, Buldożek francuski – 50zł

Labrador 80zł

Owczarek niemiecki krótkowłosy 90zł

Owczarek niemiecki długowłosy 110zł

 

Promocja – szóste kąpanie gratis

Promocja ta, to ukłon w stronę naszych najwytrwalszych klientów.

Skierowana jest dla właścicieli małych i średnich piesków, którzy regularnie zlecają nam pełną pielęgnację swoich pupil czyli strzyżenie i kąpiel.

Do karty promocyjnej wpisujemy tylko takie, kompleksowe zabiegi.

Strzyżenie bez kąpania, np. w zimie lub w czasie choroby psa nie powoduje utraty ważności karty.

W promocji biorą udział jedynie pieski strzyżone. Koty oraz psy trymowane nie są objęte promocją. Niestawienie się na umówioną wizytę przy jednoczesnym nieodwołaniu jej w ciągu 24 godzin przed skutkuje utratą prawa do darmowej usługi w tek kolejce promocji.

Promocja jest programem lojalnościowym, więc karta traci ważność po roku od ostatniej wizyty, nawet jeśli nie została wykorzystana.

Jak przygotować psa do wizyty

Regularnie czesać. Nagradzać psa za okazaną cierpliwość podczas domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Suszyć suszarką po domowych kąpielach. Czesać i nagradzać. Prosimy o informację o ewentualnych chorobach, urazach lub alergiach waszych pupili. Pozwoli to nam na ich właściwą pielęgnację.

 

Psy problemowe

W pracy z psami problemowymi staram się przede wszystkim pomóc moim kudłatym klientom i ich właścicielom. Najczęstszą przyczyną agresji psa jest strach przed zabiegami wykonywanymi przez obcą osobę. Strach ten może być wynikiem przebytych traumatycznych zdarzeń: wypadek, operacja i długotrwałe leczenie, maltretowanie jakiego pies doświadczył lub niewłaściwie przeprowadzane wcześniejsze zabiegi pielęgnacyjne. Są też psy, które nie zostały jako szczenięta nauczone zabiegów pielęgnacyjnych, a niewielki odsetek ma objawy chorób psychicznych. Niezależnie od przyczyny agresji każdy pies jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Założenia kagańca, ostrego tonu głosu, cichego uspokajającego tonu głosu, obecności właściciela lub wręcz przeciwnie  – jego braku podczas strzyżenia.
Podczas pracy nie stosujemy żadnych środków uspokajających, ale współpracujemy z lekarzami weterynarii, którzy w ekstremalnych przypadkach, po przebadaniu psa podadzą mu odpowiedni farmaceutyk.